Kilka słów

TERAPIA ŚWIATŁEM LED – DERMAPEN LED MASK


Czas zabiegu: 15 min
Znieczulenie: brak
Częstotliwość: do 10 zabiegów co 7 dni lub po zabiegach inwazyjnych mikronakłuwania lub mezoterapii igłowej, po podaniu hialuronidazy
Przeciwwskazania: LINK
Zalecenia przedzabiegowe: LINK
Zalecenia pozabiegowe: LINK

Cennik

Wskazania:

fotoodmładzanie, łagodzenie podrażnień np. po zabiegach, trądzik młodzieńczy, rozszerzone pory, stany zapalne skóry
Terapia światłem LED należy do nieinwazyjnych i całkowicie bezbolesnych zabiegów. Najczęściej zalecana jest po zabiegach mikronakłuwania lub mezoterapii igłowejcelem zwiększenia efektów działania ww. zabiegów. Diody za pomocą lampy LED-owej emitują energię w postaci światła, które przenika głęboko w strukturę skóry, bez efektu przegrzania tkanek. Profesjonalne diody są potężne, wydajne i od lat wykorzystywane do różnych specjalistycznych zabiegów. Światło o dużej mocy jest pochłaniane przez komórki, w których dochodzi do regeneracji. Terapia światłem LED ma bardzo łagodny przebieg, dlatego też satysfakcjonujące rezultaty są najbardziej dostrzegalne po zakończonej całej serii zabiegów zalecanych przez specjalistę na podstawie wstępnej oceny stanu skóry. Najczęściej jest ich nie mniej niż 10 z naciskiem na zachowanie systematyczności podczas całego cyklu naświetleń.

Zobacz listę przeciwwskazań.

Czerwone światło LED (650 – 730 nm) działa na poziomie naskórka i skóry właściwej. Zwiększa nawet pięciokrotnie produkcję kolagenu. Kolagen jest niezbędnym białkiem stosowanym do naprawy uszkodzonej i dojrzałej tkanki. Stosuje się go do cienkich linii ekspresji, pomaga także zmniejszyć duże pory. Poprzez aktywację pracy fibroblastów czerwone światło LED przywraca młodszą matrycę skórną. Ma również działanie detoksykujące i drenujące, zwiększa przepływ układu limfatycznego, łagodzi podrażnienia po przebytych zabiegach, likwiduje zaczerwienienia i stany zapalne skóry.

Zapraszamy do kontaktu