Kilka słów

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA


Czas zabiegu: 45 minut (20 minut znieczulenie/15 min zabieg)
Znieczulenie: 20 minut powierzchniowe (od drugiego zabiegu)
Częstotliwość: 1 – 4 zabiegów co 30 dni
Trwałość: 6-12 miesięcy
Wskazania: utrata gęstości, elastyczności, wiotkość skóry, nierówny koloryt, obrzęki, liczne zmarszczki, przebarwienia ostudowe, przebarwienia posłoneczne, blizny, trądzik, blizny potrądzikowe, odwodnienie skóry, łysienie, rozstępy, cellulit
Przeciwwskazania: LINK
Zalecenia przedzabiegowe: LINK
Zalecenia pozabiegowe: LINK

Cennik

Podstawowe przeciwwskazania

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • alergie,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik, inne),
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy lub inne składniki aktywne

Zobacz listę przeciwwskazań.

Skład

Stymulatory tkankowe, osocze bogatopłytkowe, fibryna, mezokoktaile witaminowe, peptydowe, aminokwasowe inne w zależności od potrzeb. Urządzenie certyfikowane medyczne. Oznaki starzenia obejmują nierówny koloryt skóry, matowość lub utratę elastyczności skóry, szczególnie w przypadku skóry, która jest regularnie narażona na działanie czynników atmosferycznych. Zabiegi mikronakłuwania z wykorzystaniem urządzenia, które skutecznie zmniejszają widoczność plam starczych i posłonecznych, linii i zmarszczek, ścieńczenia i zwiotczenia skóry, które są częścią naturalnego procesu starzenia się z powodu zmniejszonej zawartości kolagenu w skórze. Mikronakłuwanie stymuluje naturalną produkcję kolagenu w skórze, zwiększając elastyczność i naprawiając niedoskonałości. Urządzenie wytwarza 1920 mikrokanalików na sekundę w skórze praktycznie bez bólu. Proces ten uruchamia naturalną produkcję kolagenu i elastyny od wewnątrz, naprawiając warstwy powierzchniowe, aby uzyskać zdrowszy wygląd skóry. Procedury kliniczne można wykonywać w dowolnym miejscu na ciele. Głębokość nakłuwania oraz technika nakłuwania i tempo nakłuwania zależy w dużej mierze od problemu skóry.

Oznaki starzenia obejmują nierówny koloryt skóry, matowość lub utratę elastyczności skóry, szczególnie w przypadku skóry, która jest regularnie narażona na działanie czynników atmosferycznych. Zabiegi mikronakłuwania z wykorzystaniem urządzenia medycznego, które skutecznie zmniejszają widoczność plam starczych i posłonecznych, linii i zmarszczek, ścieńczenia i zwiotczenia skóry, które są częścią naturalnego procesu starzenia się z powodu zmniejszonej zawartości kolagenu w skórze. Mikronakłuwanie stymuluje naturalną produkcję kolagenu w skórze, zwiększając elastyczność i naprawiając niedoskonałości. Urządzenie medyczne, którym dysponujemy wytwarza 1920 mikrokanalików na sekundę w skórze praktycznie bez bólu. Proces ten uruchamia naturalną produkcję kolagenu i elastyny od wewnątrz, naprawiając warstwy powierzchniowe, aby uzyskać zdrowszy wygląd skóry. Procedury kliniczne można wykonywać w dowolnym miejscu na ciele. Głębokość nakłuwania oraz technika nakłuwania i tempo nakłuwania zależy w dużej mierze od problemu skóry.

UWAGA: Pierwszy zabieg wykonywany jest bez znieczulenia celem określenia właściwych parametrów głębokości mikronakłuwania. Zabieg jest bolesny na poziomie 4-5 w skali 1-10. Ból trwa max 3-4 minuty – tyle bowiem trwa zabieg mikronakłuwania. Najlepsze efekty osiągane są poprzez penetrację igłową warstwy siateczkowatej skóry właściwej, aby doprowadzić do proliferacji fibroblastów, komórek budujących włókna kolagenowe. Po zdefiniowaniu właściwych parametrów kolejny zabieg może odbyć się w znieczuleniu powierzchniowym. Wówczas 30 minut przed zabiegiem pacjent jest znieczulany miejscowo kremem znieczulającym.

Zabieg trwa około 30 minut i obejmuje:

 • oczyszczanie skóry (2 min)
 • dotleniający peeling skóry (2 min)
 • dezynfekcje skóry (2 min)
 • mikronakłuwanie z dedykowanym preparatem aktywnym (4 min)
 • maska odżywcza (20 min)
 • zabezpieczenie skóry przed promieniami UV (krem odżywczy)

Pacjent otrzymuje zalecania pozabiegowe. Wieczorem, w dniu zabiegu delikatnie przemywamy twarz przegotowaną wodą, nakładamy kremem ochronnym pozabiegowym np. Cicalfate Avene. 24 h po zabiegu nie nakładamy makijażu, unikamy kontaktu ze zwierzętami. Nie całujmy brodatych osób, śpimy w czystej pidżamie na czystej poszewce.

Zabieg powtarzany jest także w zależności od problemu skóry nie częściej jednak niż co 30 dni – 60 dni.

Możliwe efekty uboczne

 • Lekki obrzęk
 • krótkotrwały rumień do 3 dni lekkie złuszczanie naskórka
Oto nasza

Galeria zdjęć

tak

Zapraszamy do kontaktu