Kilka słów

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA Z ELEKTROPORACJĄ


Cennik

Czas zabiegu: 45 minut (20 minut znieczulenie/15 min zabieg)
Znieczulenie: 20 minut powierzchniowe
Częstotliwość: 1 – 4 zabiegów co 30 dni
Trwałość: 6-12 miesięcy
Wskazania: utrata gęstości, elastyczności, wiotkość skóry, nierówny koloryt, obrzęki, liczne zmarszczki, przebarwienia ostudowe, blizny, trądzik, blizny potrądzikowe, odwodnienie skóry, przebarwienia posłoneczne, łysienie, rozstępy, cellulit
Przeciwwskazania: LINK
Zalecenia przedzabiegowe: LINK
Zalecenia pozabiegowe: LINK

Podstawowe przeciwwskazania

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • alergie,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik, inne),
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy lub inne składniki aktywne

Zobacz listę przeciwwskazań.

Skład

stymulatory tkankowe, osocze bogatopłytkowe, fibryna, mezokoktaile witaminowe, peptydowe, aminokwasowe inne w zależności od potrzeb.

Urządzenie medyczne z elektroporacją to technologia najnowszej generacji łącząca równoczesne automatyczne nakłuwanie (Auto Microneedle Therapy System, Auto MTS) oraz elektroporację w celu skuteczniejszego dostarczenia preparatu do skóry właściwej.

Urządzenie medyczne z elektroporacją umożliwia (poprzez Auto MTS i elektroporację) skuteczną aplikację preparatu na różne głębokości w obrębie skóry właściwej. Kontrolowane mikronakłuwanie tkanki w obrębie skóry właściwej połączone z działaniem elektroimpulsów tworzących czasowe i odwracalne powstawanie mikroporów celem najskuteczniejszego dostarczenia substancji.

Technika mikronakłuwania z powodzeniem jest stosowana w kosmetologii od wielu lat, wpływając na odmłodzenie skóry poprzez wykorzystanie naturalnych procesów samoregneracji pod wpływem mikro urazów. W początkowej fazie mikro urazy powodują utrzymujący się od 1-3 dni stan zapalny. Uwalniane z komórek krwi czynniki wzrostu powodują namnażanie się i wzrost aktywności komórek skóry. Pobudzone fibroblasty zaczynają produkować nowy kolagen, elastynę oraz substancje odpowiedzialne za nawilżenie skóry. Zaczyna się proces formowania nowych tkanek, który trwa nawet kilka miesięcy. Następnie dochodzi do tzw. remodelingu – przebudowy naprawczej, dzięki czemu zabieg ma długotrwałe rezultaty.
Elektroporacja stosowana w medycynie od lat 80-tych znalazła swoje zastosowanie w kosmetologii jako bezinwazyjny system do mezoterapii. Zjawisko EP (elektroporacji) umożliwia przenikanie substancji z przestrzeni międzykomórkowej do wnętrza komórek dzięki nietrwałym kanałom tworzącym się pod wpływem elektroimpulsów. Powstałe w błonie lipidowej elektrofory przyczyniają się do stworzenia dodatkowej drogi dla makrocząsteczek. Podczas zabiegu wykorzystywany jest biotechnologiczne zaawansowany koktajl zawierający czynniki aktywne, w tym czynniki wzrostu i białka biomimetyczne.
Urządzenie EPN wprowadza lecznicze substancje wykorzystując impulsy elektryczne podczas wkłucia igieł w głąb skóry. Równoczesne zastosowanie tych dwóch technik przynosi wyjątkowo spektakularne rezultaty podczas prostego zabiegu. Procedura wykonywane są za pomocą jednorazowych sterylnych kartridży zaopatrzonych w 9 najcieńszych igieł o grubości 33g. Długość igieł w zależności od potrzeb wacha się od 0,2 mm do 2 mm. Mechanizm pracuje w pionowym systemie wibracyjnym do 5000 obrotów na minutę, minimalizując zbędne podrażnienia i ból.
UWAGA: Pierwszy zabieg wykonywany jest bez znieczulenia celem określenia właściwych parametrów głębokości mikronakłuwania. Zabieg jest bolesny na poziomie 4-5 w skali 1-10. Ból trwa max 3-4 minuty – tyle bowiem trwa zabieg mikronakłuwania. Najlepsze efekty osiągane są poprzez penetrację igłową warstwy siateczkowatej skóry właściwej, aby doprowadzić do proliferacji fibroblastów, komórek budujących włókna kolagenowe, elastynowe i nawilżających skórę poprzez produkcję kwasu hialuronowego. Po zdefiniowaniu właściwych parametrów kolejny zabieg może odbyć się w znieczuleniu powierzchniowym. Wówczas 30 minut przed zabiegiem pacjent jest znieczulany miejscowo kremem znieczulającym.
Przed zabiegiem skóra jest podawana działaniu kremu znieczulającego. W pierwszej fazie zabiegu nakładany jest koktajl z aktywnymi substancjami i wykonywane mikronakłucia. W drugiej części zabiegu po raz kolejny nakładany jest aktywny koktajl i wykonywana jest druga seria nakłuć z zastosowaniem elektroporacji.

Na zakończenie zabiegu skórę pokrywamy preparatem peptydowym przyśpieszającym właściwe gojenie oraz stosujemy maskę łagodzącą. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, po dwóch dniach może się delikatnie łuszczyc. Czas trwania zabieg 1 godz. Pierwsze efekty widoczne po dwóch tygodniach od pierwszego zabiegu.
Dla pełnego rezultatu w konieczne są powtórzenia w serii około 6 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni. Pełny remodeling trwa do 3-4 m-ce po zakończeniu serii.

Rezultaty zabiegu:

 • jędrna, napięta skóra
 • wyraźnie spłycone zmarszczki, bruzdy i zwiotczenia
 • rozświetlona cera ze zminimalizowanymi porami i przebarwieniami
 • spłycone blizny i ubytki potrądzikowe
 • zmniejszenie rozstępów
 • wzmocniona struktura włosów i ograniczenie ich wypadania

Efekty elektroporacji:

 • ujędrnienie skóry
 • rozjaśnienie skóry
 • redukcja zmarszczek
 • redukcja trądzika bliznowatego
 • leczenie wypadania włosów (alopecia)
 • zamykanie porów

Zapraszamy do kontaktu