Korzystamy certyfikowanego medycznie ATR
Czas zabiegu: 60 minut
Znieczulenie: brak /20 minut powierzchniowe
Częstotliwość: 2-4 zabiegów (pierwszy zabieg podtrzymujący po 3 miesiacach drugi zabieg podtrzymujący po kolejnych 4 miesiącach)
Trwałość: 3-6 miesięcy (soft – okolice oczu, czoła, drobne i głębokie zmarszczki , medium – zagęszczenie skóry, hard – wolumetria)
Wskazania: zabiegi autologicznego wypełnienia idealnie sprawdzają się u osób z alergiami i chorobami autoimmunologicznymi, z ubytkami tkankowymi, utratą gęstości i elastyczności skóry. Zastępują idealnie i bezpiecznie wypełniacze chemiczne.
Przeciwwskazania: LINK
Zalecenia przedzabiegowe: LINK
Zalecenia pozabiegowe: LINK
osocze pacjenta
Autologiczny wypełniacz tkankowy (ATR – autologou tissue refiller) służy do zabiegów, wzbogaconych o możliwość stymulacji tkankowej. Oprócz materiału wypełniającego, pozyskujemy również wysokoskoncentrowane osocze C-PRP, charakteryzujące się koncentracją płytkową na poziomie do 300% .
Efektem zabiegu jest stymulacja tkankowa oraz trwałe wypełnienie, które może utrzymywać się nawet do 9 miesięcy, w ramach terapii obejmującej 3 zabiegi:
Unikalność
Produkty zostały zaprojektowane we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Neapolu oraz w zakresie grantu badawczego B+R z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. Dzięki temu zestawy pozwalają na uzyskanie unikalnych frakcji autologicznych. Jest to produkt bezpieczny, certyfikowany medycznie. Wszystkie zestawy składają się z certyfikowanych wyrobów medycznych i są notyfikowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz spełniają wymogi Dyrektywy Europejskiej dla produktów medycznych 93/42/ECC.
Naturalność
Procedura zabiegowa jest wykonywana wyłącznie przy użyciu autologicznych produktów czyli tych pochodzących od pacjenta.
Objętość
Zabieg pozwala na uzyskanie:
10 ml materiału przy ATR.
Bezpieczeństwo i biokompatybilność
Łatwa dostępność
Jak wygląda zabieg z ATR?
W zależności od potrzeb, za pomocą ATR możemy uzyskać aż trzy rodzaje gęstości autologicznego wypełniacza tkankowego:
Bezpieczeństwo pacjentów jest dla nas najważniejsze! Dlatego elementy zestawu ATR są wyrobami medycznymi, spełniają wymogi nowej dyrektywy EU MDR (Medical Device Regulation) oraz posiadają odpowiednie certyfikaty medyczne.
Wypełniacz autologiczny to idealne rozwiązanie dla osób z alergiami i chorobami autoimmunologicznymi, gdyż te osoby częściej miewają powikłania i efekty uboczne po wypełniaczach chemicznych.
Naturalnie wytworzony z osocza pacjenta fibrogel jest autologicznie zgodnie, zatem nie oczekuje się poważnych powikłań, obserwowanych w przypadku wypełniaczy sieciowanych chemicznie, w tym niedrożności naczyń, reakcji nadwrażliwości, tworzenia guzków lub migracji wypełniacza. Rumień, obrzęk i siniaki po nakłuciu igły ustępująca w ciągu dwóch dni były jedynymi miejscowymi skutkami ubocznymi wstrzyknięcia fibrożelu.
Efektywność? zależy jakie mamy oczekiwania – na pewno bardziej naturalna niż w przypadku wypełniaczy – średnio do 3-6 mcy, na efekt musimy również, poczekać i zabieg powtórzyć (2-3 krotnie), choć efekt wypełnienia jest zaraz po zabiegu to redukuje się z czasem (w zależności od tempa metabolizowania się preparatu żelowego w tkance). Żel plazmowy, który jest bioszkieletem wypełniacza, jest przygotowywany z osocza pacjenta, które zapewnia gęste środowisko dla trójwymiarowej konfiguracji fibroblastów skóry. Chociaż żel plazmowy zapewnia natychmiastowy efekt objętościowy, to fibroblasty syntetyzują białka macierzy zewnątrzkomórkowej, prowadząc do odmładzania skóry, wiec nawet metabolizując się działa zbawiennie dla naszej skóry. Efekt wypełniający pojawia się natychmiast po pierwszym wstrzyknięciu ale wymaga uzupełnienia dwukrotnego aby utrzymywał się dłużej (nawet do 12 mcy).
Zastosowanie żelu plazmowego to nowa koncepcja wypełniacza do odmładzania skóry. Żel osoczowy to autologiczny materiał żelowy przygotowany z własnego osocza pacjenta. Gomez i wsp. [4] raportują, że autologiczne płytki krwi bogate w technologię czynników wzrostu mają pożądane właściwości mechaniczne i bioaktywne oraz umożliwiają umiarkowaną redukcję zmarszczek i utratę objętości twarzy, które utrzymują się przez ok 16 tygodni. Inne badanie kliniczne oceniające wpływ żelu osocza pochodzącego z platelet-rich plasma (PRP osocze bogatopłytkowe) lub platelet-poor plasma (PPP osocze niskopłytkowe) wykazało, że dwie sesje iniekcji żelu osocza w odstępach dwutygodniowych prowadzą do natychmiastowej i znaczącej poprawy klinicznej, która trwała przez trzy miesiące.[5]
Uważa się, że hodowane autologiczne fibroblasty skórne wspomagają regenerację i odmładzanie skóry. Fibroblasty autologiczne są naturalnymi wypełniaczami i generują białka macierzy. Wykazano, że wstrzyknięcie autologicznych fibroblastów do wykwitów na twarzy doprowadziło do wzrostu kolagenu skórnego wraz z kliniczną poprawą wykwitów.[3] Smith i wsp. [1] odnotował pomyślne wyniki w badaniu kontrolowanym placebo, w którym zastosowano terapię wstrzyknięciami autologicznych fibroblastów na zmarszczki fałdów nosowo-wargowych. Podkreślili jednak, że w przeciwieństwie do innych wypełniaczy skórnych, początek efektu jest stopniowy i nie zastępuje bezpośredniej objętości. W ich badaniu znaczący efekt zaobserwowano już dwa miesiące po pierwszym zabiegu i utrzymywał się w szóstym miesiącu bez żadnych oznak degradacji.
Publikacje: