absolwentka kierunku farmacja Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny). Kierownik Katedry i Zakładu Chemii Medycznej GUMed. Wizytująca profesor Uniwersytetu w Stuttgarcie (Niemcy) oraz Instytutu I.E.M.E.S. w Palermo (Włochy). Autorka i współautorka artykułów naukowych, popularno-naukowych, patentów oraz zgłoszeń patentowych z dziedziny medycyny oraz kosmetologii medycznej. Naukowo zajmuje się przede wszystkim onkologią eksperymentalną, badaniem efektywności związków przeciwnowotworowych, projektowaniem nowych związków przeciwnowotworowych, badaniem mechanizmów działania tych związków oraz szukaniem biomarkerów pozwalających na wczesną diagnozę chorób nowotworowych czy też monitorowanie stanu choroby. Drugi tor badań to gerontologia eksperymentalna w kontekście neurobiologii i neurologii, a trzeci to kosmetologia medyczna połączona z dermatologią, gdzie pracuje nad opracowywaniem jak najlepszych nośników substancji aktywnych do wnętrza komórek skóry oraz nad bezpieczeństwem i efektywnością działania substancji aktywnych w kosmetykach i lekach. Laureatka Sopockiej Muzy w Dziedzinie Nauki oraz Człowiek Roku Art of Beauty Prestige Awards. Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Opiekunka Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze Chemii Medycznej. Współwłaścicielka firmy kosmetycznej i twórczyni autorskiej marki dermokosmetyków do pielęgnacji twarzy. Prywatnie żona i mama dwulatka.
USG skóry oraz twarzy jest rewolucyjną metodą stosowaną przez dr. hab. n.med. Roberta Krzysztofa Mloska od blisko 20 lat. To właśnie on jako jeden z pierwszych specjalistów nie tylko w kraju, ale i na świecie – zaczął stosować tę metodę w swoim gabinecie – tworząc przy tym liczne badania oraz publikacje naukowe mające na celu rozwój oraz popularyzację USG twarzy. Adiunkt WUM na podstawie ogromu wiedzy i doświadczenia zdobytych przez lata prowadzi szkolenia z zakresu Facial Ultrasound i tym samym pojawia się na wielu konferencjach, gdzie równie chętnie dzieli się zdobytymi przez lata umiejętnościami z zakresu diagnozy i analizy skóry z pomocą ultradźwięków wysokich częstotliwości. Dr hab. n. med. Robert Krzysztof Mlosek znany jest z innowacyjnego podejścia, które sprawia, że jest on jednym z czołowych ekspertów w dziedzinie ultrasonografii wysokich częstotliwości w Polsce i na świecie. Jego artykuły dotyczące zastosowania ultrasonografii w dermatologii i medycynie estetycznej stanowią już swego rodzaju historię rozwoju ultrasonografii skóry.
Lekarz, absolwent II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; certyfikowany lekarz medycyny estetycznej, który dyplom uzyskał w Centrum Kształcenia Podyplomowego WUM. Ukończył liczne staże i kursy z dziedziny medycyny estetycznej i regeneracyjnej, m. in. w American Academy od Aestetic Medicine. Międzynarodowy trener lekarzy z procedury laserowego liftingu twarzy i ciała – endolift. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Antyaging. Specjalista leczenia otyłości (obesitolog). Wpisany na listę certyfikowanych lekarzy Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Zarejestrowany lekarz brytyjski w General Medical Council. Stopień naukowy doktora obronił w grudniu 2020 r. na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, a tematem jego pracy było „badanie skuteczności telemedycznego wspomagania terapii podtrzymującej pacjentów ze schizofrenią w stanie remisji”. Absolwent programu Leadership na Harvard Business School; w Szkole Głównej Handlowej ukończył studia podyplomowe z zakresu marketingu oraz studia dot. komunikacji digital. Od 1997r. w branży farmaceutycznej – współpracował między innymi z takimi firmami jak: Bioton, Adamed, Sanofi i TZF Polfa, kolejno przechodząc przez poszczególne stopnie kariery: od przedstawiciela farmaceutycznego do dyrektora ds. marketingu.
W Parlamencie Europejskim był prelegentem na sesji poświęconej telemedycynie (2016). Pierwszy polski wykładowca na Kongresie EyeforPharma w Berlinie 2006. Wielokrotny prelegent i prowadzący branżowych wydarzeń w Polsce i za granicą, m. in. na Blue Business Media, Brave czy Medmeetstech. Współtwórca pierwszej certyfikowanej Przychodni Telemedycznej.
Dr Krzysztof Biegański to specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej, który wykształcenie i doświadczenie zdobywał w prestiżowych placówkach medycznych w Polsce i w Niemczech. Ukończył Uniwersytet Medyczny w Poznaniu i wydział lekarski Albert-Ludwigs-Universität we Freiburgu. Specjalizację z chiururgii plastycznej i estetycznej odbył m.i. w Klinikum Kassel w Niemczech. Tajniki chirurgii estetycznej zgłębiał w prywatnej klinice Berkei Aesthetic Surgery we Frankfurcie nad Menem. W 2013 roku wziął udział w misji charytatywnej chirurgów plastycznych INTERPLAST w Tanzanii. Obecnie pacjentów przyjmuje w prywatnym gabinecie w Poznaniu oraz w Klinice Dr Szczyt w Warszawie.
Bartek Jędrzejak to ceniony polski dziennikarz i prezenter telewizyjny. Swoją karierę rozpoczął w Telewizji Polskiej, współtworząc programy informacyjne takie jak “Wiadomości”, “Panorama” i “Teleexpress”. Od 2008 roku związany jest z telewizją TVN, gdzie pełni rolę prezentera pogody w programie “Dzień Dobry TVN”. W 2021 roku jego profesjonalizm i charyzma zostały docenione nagrodą Telekamery w kategorii “Prezenter pogody”. Oprócz działalności telewizyjnej, Bartek angażuje się w akcje charytatywne i jest autorem książek, w tym cyklu dla dzieci “Pogoda dla Puchaczy”.
Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne, kosmetolog o specjalności kosmetologia bioestetyczna, trycholog; naukowiec w dziedzinie onkologii eksperymentalnej i biologii molekularnej. Laureatka nagrody Człowiek Roku 2023 w konkursie art Of Beauty Prestige Awards za innowacyjne badania naukowe i promowanie rozwoju trychologii w Polsce, wieloletni wykładowca akademicki. Autorka publikacji naukowych o zasięgu międzynarodowym z Listy Filadelfijskiej z dziedziny biologii, chemii medycznej, onkologii eksperymentalnej, kosmetologii oraz trychologii, jak również szeregu branżowych publikacji popularno-naukowych w wiodących magazynach branży beauty; prelegentka na konferencjach naukowych i popularno-naukowych. Szkoleniowiec z zakresu trychologii i kosmetologii, oraz ekspert medialny. Członkini International Trichoscopy Society oraz Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. Członkini honorowego międzynarodowego towarzystwa naukowego Sigma Xi: The Scientific Research Honor Society. Autorka bestsellerowej książki Trychologia Kosmetologiczna i Lekarska (PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2022) oraz Rola Komórek Macierzystych we Współczesnej Medycynie Estetycznej i Kosmetologii (PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2023).
radca prawny, specjalistka w zakresie prawa cywilnego i gospodarczego. Od ponad 12 lat wspiera przedsiębiorców, w tym przedstawicieli branży beauty, w prowadzeniu działalności zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym oraz prawie pracy, doradzając w zakresie odpowiedzialności kontraktowej i deliktowej, sporów z klientami oraz zabezpieczania interesów firm świadczących usługi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Zawodowo związana również z branżą suplementów diety – od ponad dekady zatrudniona w SFD S.A., jednej z czołowych polskich firm produkujących i dystrybuujących suplementy diety. Dzięki temu doskonale rozumie realia rynku produktów prozdrowotnych i estetycznych, a także wyzwania, z jakimi mierzą się przedsiębiorcy działający na styku prawa, zdrowia i urody.
Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej sektora medycznego i beauty. Koncentruje się na zapewnieniu Klientom bezpieczeństwa i zgodności prawnej w ich codziennej działalności, oferując bieżące doradztwo oraz przygotowując kluczową dokumentację (umowy, regulaminy, zgody). Kieruje się głębokim zrozumieniem specyfiki branży i zasadą Homo sum et nihil humanum a me alienum esse puto (Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce). Jej specjalistyczna wiedza i praktyczne rozwiązania są szczególnie doceniane przez lekarzy, kosmetologów i managerów placówek, którzy dzięki jej wsparciu mogą bezpiecznie prowadzić i rozwijać swoją działalność. Skutecznie pomaga nawigować w złożonych przepisach, minimalizując ryzyko i pozwalając skupić się na pacjentach i klientach.
Dyrektor Centrum Mikroskopowego Badania Materii SPIN-Lab Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Centrum funkcjonuje jako międzywydziałowa jednostka organizacyjna Uniwersytetu Śląskiego. Specjalizuje się w korelacyjnym badaniu materii w szczególności „miękkiej” metodami mikroskopowymi. Centrum Dysponuje laboratoriami dostosowanymi do wymagań najnowszych mikroskopów elektronowych i sił atomowych.
Dyplomowany dietetyk kliniczny. Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Bloger. „Jeśli czujesz, że Twoje samopoczucie i zdrowie jest coraz gorsze, a wyniki rzekomo są w normie, to znaczy, że jeszcze nie poznałeś prawdziwej przyczyny. Niezależnie od Twoich problemów i potrzeb, zawsze powinno się znaleźć odpowiednie rozwiązania. Pokażę Ci moje sposoby.”
CEO/Founder Supreme Wellness, Aesthetic&Recovery
W poszukiwaniu lepszego życia Dominika wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, mając przy sobie zaledwie 500 dolarów. Po kilku latach pracy została asystentką pielęgniarską, mimo że zmagała się z barierą językową i uprzedzeniami ze strony współpracowników. Przełomowym momentem w jej życiu była diagnoza nowotworu jajnika, która zakończyła jej szanse na macierzyństwo. Wówczas zdecydowała się zostać pielęgniarką, aby pomagać innym. Ukończyła studia pielęgniarskie i rozpoczęła pracę w szpitalnym oddziale ratunkowym, gdzie przez 8 lat zdobywała wiedzę o systemie opieki zdrowotnej i zauważyła ograniczenia medycyny zachodniej, skupiającej się głównie na leczeniu objawów. Zainteresowała się stylem życia, dietą, aktywnością fizyczną i medycyną funkcjonalną. Została także certyfikowaną pielęgniarką medycyny estetycznej. Z czasem zaczęła odczuwać konflikt moralny z filozofią działania medycyny estetycznej opartej na sprzedaży usług bez uwzględniania indywidualnych potrzeb pacjentów. Stworzyła więc własny model pracy, łącząc zabiegi estetyczne z terapiami długowieczności i podejściem holistycznym. Uważa, że stan zapalny, stres oksydacyjny, zaburzenia hormonalne i problemy mitochondrialne prowadzą do przedwczesnego starzenia, którego same wypełniacze czy lasery nie naprawią. Dominika stosuje neuromodulatory i wypełniacze tylko wtedy, gdy są rzeczywiście potrzebne. Zamiast tego często łączy zabiegi estetyczne z protokołami regeneracyjnymi, terapiami IV, peptydami i zaawansowaną diagnostyką – np. poziomu NAD+, markerów stresu oksydacyjnego czy wieku biologicznego. Podkreśla znaczenie zdrowia psychicznego jako fundamentu wyglądu zewnętrznego i budowania długoterminowej kondycji. W swoim gabinecie stosuje m.in. komorę hiperbaryczną, terapię światłem czerwonym, peptydy, PRP, PRF, egzosomy oraz biostymulatory, takie jak Sculptra i Radiesse. Pomogła wielu pacjentom – od dzieci po seniorów – w tym osobom po udarach, z porażeniem czy chorobami nowotworowymi. Jej innowacyjne podejście przyciąga uwagę zarówno pacjentów, jak i mediów. Dominika była gościem wielu podcastów, m.in. u Sama Tejady, Roba Fletchera, Biohacking Blondes oraz Jarka Tadli. Jej historia i misja zostały także opisane w publikacjach takich jak New York Weekly, Women’s Journal, Wealth Insider, CEO Weekly, San Francisco Post, Miami Wire, Chicago Wire, Top Doctor i Hinsdale Living.
Inicjatorka Młodości, edukator, naukowiec, Członek CMAC – Complications in Medical Aesthetics Collaborative, właściciel podmiotu leczniczego MŁODOŚĆ, specjalizuje się, wspólnie z zespołem interdyscyplinarnym, w edukacji w zakresie diagnostyki i leczenia powikłań po zabiegach estetycznych. Wykładowca akademicki WSEiT – Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu na kierunku kosmetologia. Stopień naukowy doktora nauk medycznych uzyskała na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu w 12.02.2007 r. Studia wyższe w zakresie zdrowia publicznego ukończyła z wyróżnieniem Rektora Uniwersytetu Medycznego. Była dyrektorem i prezesem szpitali i spółek medycznych, prowadziła Fundację prosenioralną Senior Active, była wykładowcą wykładowcą akademickim Uniwerysytetu Medycznego w Poznaniu w Katedrze Elektroradiologii oraz audytorem dla Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej a także Europejskiej Organizacji Instytutów Onkologicznych. Nadal związana z onkologią w zakresie protonoterapii www.protonoterapia.pl Autorka 2 książek i 2 ebooków oraz autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych w dziedzinie onkologii, zarządzania oraz medycyny estetycznej. Wszystko co robi, zawsze robi z pasji i z ogromną dedykacją, a swoje kompetencje zawodowe potwierdza na uczelniach, kongresach naukowych i warsztatach wśród najlepszych specjalistów w branży.
Joanna Zappa-Gawłowska W 2000 r skończyła studia stomatologiczne na Śląskim Uniwersytecie Medycznym (wtedy Śląska Akademia Medyczna ).Od 2001 roku pracownik i wykładowca Katedry i Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Zabrzu ,następnie po jej zamknięciu w Katowicach .W 2003 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych ,a w 2011 roku uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie :chirurgia stomatologiczna . Od 2007 członkini Polskiego Towarzystwa Implantologicznego ,Deutsche Gesellschaft fur Oral Implantologie i International Congress of Oral Implantologists .Autor i współautor licznych publikacji z dziedziny chirurgii szczękowo-twarzowej i implantologii . Od 2010 roku właściciel Prywatnej Praktyki Dentystycznej Apolonia w Olkuszu.Nieustannie doskonali swoje umiejętności w krajowych i zagranicznych kursach i szkoleniach w dziedzinie chirurgii i implantologii stomatologicznej.
Piotr Majkowski Absolwent kierunku pielęgniarstwo, obecnie student kierunku lekarskiego Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu. Na początku związany z blokiem operacyjnym okulistyki, gdzie pełnił funkcję instrumentariusza oraz kierownika bloku operacyjnego okulistyki. Ekspert medycyny estetycznej, od ponad 3 lat związany z medycyną estetyczną. Na codzień wykonuje zabiegi oparte na regeneracji i autologii. W swojej pracy stawia na naturalność, terapie łączone i edukację pacjenta co do możliwych powikłań oraz szerzenie wiedzy dot. zabiegów. Uczestnik licznych szkoleń i kursów, m.in. u dr Krzysztofa Gojdzia, dr Kasperka
Dr n. biol. Joanna Bartkowiak Wieczorek jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Katedry i Zakładu Fizjologii Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Prowadzi wykłady z zakresu fizjologii człowieka dla studentów medycyny, farmacji, pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego i dietetyki. Posiada również bogate doświadczenie naukowo-dydaktyczne z zakresu farmakologii w tematyce podłoża molekularnego mechanizmów działania leków i występowania interakcji farmakologicznych, zdobyte podczas ponad 10-letniej pracy w Katedrze i Zakładzie Farmacji Klinicznej i Biofarmacji UMP. W 2017 w związku z rozpoznaniem raka piersi poddała się chemioterapii, mastektomii, radioterapii i leczeniu uzupełniającemu, które trwa do dnia dzisiejszego. Terapia nowotworu dodatkowo wpłynęła na profil zainteresowań naukowo-badawczych Pani Doktor, skutkując rozwinięciem aktywności dotyczącej poprawy efektów terapii pacjenta onkologicznego poprzez szerzenie wiedzy farmakologicznej wśród chorych.