Czas zabiegu: 45 minut – 90 minut (20 minut znieczulenie/15 min zabieg)
Znieczulenie: brak lub 20 minut powierzchniowe
Częstotliwość: 1 -2 zabiegów (6-18 miesięcy)
Trwałość: 12 miesięcy i dłużej
Wskazania: Atrofia /ubytki tkankowe wraz z wiekiem lub anatomiczne
Przeciwwskazania: LINK
Zalecenia przedzabiegowe: LINK
Zalecenia pozabiegowe: LINK
Preparaty wykorzystywane do zabiegu to certyfikowane produkty medyczne: wypełniacze 25mg/ml
WOLUMETRIA wykonywana jest na ogół z wykorzystaniem kwasu hialuronowego o różnym stopniu sieciowania chemicznego i gęstości w zależności od obszaru atrofii/ubytku. Celem wolumetrii jest przywrócenie naturalnej objętości tkankom w obszarze:
Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym – przy użyciu znieczulenia lidokainowego powierzchniowego – ok. 20-30 min przed zabiegiem smarujemy obszar poddany zabiegowi kremem znieczulającym.
W zależności od problemu dobieramy odpowiedniej gęstości preparat. Kwas hialuronowy o drobnej cząsteczce i delikatnej strukturze przeznaczony będzie do rewitalizacji skóry oraz wypełnienia drobnych zmarszczek (ok 12-15 mg/ml). Produkt średniej gęstości (20-22 mg/ml) posłuży do wypełnienia bruzd, ust, a do wolumetrycznej korekcji twarzy używany jest preparat o gęstości (24-25 mg/ml). Po zabiegu mogą się pojawić drobne siniaczki lub delikatna opuchlizna. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Opuchlizna jeśli występuje, to zanika po około jednym dniu, a siniaki mogą nam towarzyszyć jeszcze przez 3 do 7 dni.
Efekty zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym
Rezultaty są widoczne natychmiast po wykonaniu zabiegu – następuje związanie wody/płynu z hydrofilnym (lubiącym wodę) kwasem hialuronowym i powiększenie objętości danej okolicy.
Jak wygląda zabieg wypełniania kwasem hialuronowym?
Zabieg wykonywany jest po uprzedniej kwalifikacji, ustaleniu wskazania do zabiegu oraz wykluczeniu przeciwwskazań w trakcie konsultacji. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra jest znieczulana kremem znieczulającym. W ramach terapii wypełniania ubytków stosowane są preparaty z usieciowanym kwasem hialuronowym – mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu. Sam zabieg jest wykonywany przy użyciu sterylnej mikroigły lub kaniuli (igły o tępym zakończeniu) i polega na podaniu preparatu w miejsce przeznaczone do wypełnienia.
Okres rekonwalescencji po wypełnianiu kwasem hialuronowym
Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk miejscowy, ustępujący zazwyczaj po ok. 4 godzinach.