Czym dokładnie jest oczyszczanie wodorowe?

To  nic innego, jak zabieg, w którego trakcie wprowadza się pod skórę cząsteczki wodoru. W tym celu wykorzystuje się strumień wody pod zwiększonym ciśnieniem. Wodór wyróżnia się tym, że jest najlżejszym oraz najmniejszym z pierwiastków występujących w przyrodzie. Niewielkie rozmiary sprawiają, że może skutecznie przenikać do głębokich warstw naskórka i neutralizować wolne rodniki, które odpowiadają za starzenie się skóry. Oczyszczanie wodorowe powoduje zjawisko elektroporacji otwierające kanały w skórze. Ułatwia tym samym dostęp do jej głębokich warstw.

Zabieg oczyszczania wodorowego pomaga zmniejszyć przebarwienia skóry, poprawić napięcia cery oraz spłycić zmarszczki. Można zauważyć też korzystne rezultaty oczyszczania wodorowego w walce z trądzikiem różowatym, ponieważ zabieg skutecznie łagodzi stany zapalne skóry. Dużą zaletą oczyszczania wodorowego jest także fakt, że może być bez przeszkód przeprowadzany u osób z wrażliwą cerą.

Czym są wolne rodniki?

Wolne rodniki i ich nadmierna ilość mogą zakłócić kondycję skóry. Co prawda, są one niezbędne w wielu procesach komórkowych, ale wraz z upływem czasu ich ilość nieustannie wzrasta. Nadmiar wolnych rodników to natomiast przyczyna niszczenia białek, lipidów i kwasów nukleinowych zawartych w komórkach. Widocznym efektem takiego procesu jest m.in. starzejąca się skóra, tracąca jędrność, koloryt, napięcie i świeżość. Dlatego też zabieg oczyszczania wodorowego jest jednym z najlepszych i najmniej inwazyjnych sposobów na głębokie odżywienie cery. Specjalista może wprowadzić w głębokie warstwy skóry mikroskopijne cząstki aktywnego wodoru, które wiążą wolne rodniki. To natomiast pozwala wytworzyć dobroczynnie działającą wodę i tlen. Technologia elektroporacji, którą stosuje się w trakcie oczyszczania wodorowego, sprawia natomiast, że cały zabieg jest bezinwazyjnym odpowiednikiem dla mezoterapii. Impulsy elektryczne wytwarzają w skórze mikrokanaliki otwierające drogę dla substancji aktywnych zawartych w kosmetykach.

Jakie są wskazania do zabiegu oczyszczania wodorowego?

Oczyszczanie wodorowe jest zalecane dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą oczyścić swoją cerę.Polecane jest także osobom o skórze szczególnie narażonej na wpływ zanieczyszczeń. Poza tym zabieg sprawdza się także w przypadku, gdy:

  • Skóra jest zmęczona, szara i pozbawiona blasku,
  • Skóra jest odwodniona,
  • Skóra wymaga dogłębnego oczyszczania,
  • Skóra jest sucha, normalne, tłusta i mieszana, trądzikowa czy naczynkowa,

Oczyszczanie wodorowe wykonuje się więc na każdym rodzaju cery, bez względu na porę roku. To nie tylko dogłębna i skuteczna eksfoliacja, ale także kompleksowy rytuał do efektywnych zabiegów anty-aging.

Jak często wykonywać oczyszczanie wodorowe?

Oczyszczanie wodorowe jest całkowicie bezbolesnym i nieinwazyjnym zabiegiem, w którego trakcie można się odprężyć. Zaleca się, aby wykonywać je z minimum 14-dniową przerwą. Regularne stosowanie terapii sprawia, że można uzyskać efekty porównywalne do tych, jakie osiąga się za pomocą inwazyjnych i kosztownych zabiegów.

Oczyszczanie wodorowe – skuteczność zabiegu

Dokładne oczyszczanie wodorowe to podstawa zabiegów pielęgnacyjnych i wstęp do dalszych terapii. Zabieg wodorowego oczyszczania twarzy, skóry szyi lub dekoltu pozwala cieszyć się kompleksowym efektem – od dogłębnego oczyszczenia, po lifting. Rezultaty widoczne są już po pierwszej serii – zabieg zapewnia skórze oczyszczenie i optymalne nawilżenie, regenerację, odświeżenie i poprawę elastyczności. Do najważniejszych efektów zabiegu zalicza się także:

  • Eliminację szkodliwych wolnych rodników,
  • Wyrównanie kolorytu skóry,
  • Poprawę elastyczności, gęstości i jędrności skóry,
  • Oczyszczenie porów,
  • Zwiększenie metabolizmu skóry,
  • Redukcję przebarwień.