Kilka słów

Sauna Blanket


Urządzenie: Sauna Blanket
Czas zabiegu: 15 – 60 min
Znieczulenie: brak
Częstotliwość: 1 zabieg co tydzień
Obszar zabiegowy: ciało
Wskazania:  bóle, cellulit
Efekty pozabiegowe: relaksacja, detoksykacja
Przeciwwskazania: LINK
Zalecenia przedzabiegowe: LINK
Zalecenia pozabiegowe: LINK

Cennik

Infrared Sauna Blanket sauna na podczerwień to propozycja dla tych, którzy nie mogą pogodzić się z zamkniętymi saunami, pragną detoksykacji w trakcie zabiegu upiększającego lub masażu. W trakcie sesji trwających od 15 do 60 minut, leżąc wygodnie na łóżku zabiegowym, zakrywamy swoje ciało saunowym kocem, pod którym możemy osiągąć temperaturę nawet 60 stopni C. Długość fali wynosi 8770nm-9650nm, natomiast penetracja to 4cm głębokości!

Sugerujemy, aby na zabieg Sauna Blankiet ubrać się w wygodne leginsy i koszulkę. Aby doświadczyć właściwości zdrowotnych sauny infrared, w środku musi panować temperatura nie niższa niż 30 stopni Celsjusza i nie wyższa niż 60. Tak szeroki, dopuszczalny zakres temperatur sprawia, że z sauny na podczerwień mogą korzystać również osoby starsze. Pod wpływem ciepła rozszerzają się nie tylko pory, ale także naczynia krwionośne i wyraźnie wzrasta tętno. Człowiek poci się tak, jak przy dużym wysiłku fizycznym. Dzięki temu z organizmu usuwane są zbędne toksyny i wzrasta tempo spalania nadmiaru kalorii.

Sauna na podczerwień nie jest niestety miejscem dla kobiet w ciąży ani dla tych w okresie menstruacji. Wyraźnym przeciwwskazaniem są także wszelkie choroby nowotworowe i hemofilia. Z sauny nie mogą korzystać osoby, które mają problemy z sercem, po przebytych udrach czy też chorzy na epilepsję. Z pewnością lekarz też nie wyrazi zgody na pobyt w saunie chorym na nerki lub tym z dolegliwościami ze strony wątroby.

Najbezpieczniej jest zasięgnąć opinii lekarza przed pierwszym z serii pobytów w saunie. Jeśli lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań, można korzystać z sauny na podczerwień, wiedząc, że taka wizyta nie jest zagrożeniem dla zdrowia.

Regularnie z sauny na podczerwień powinni korzystać wszyscy.  Wszelkie dolegliwości bólowe kręgosłupa, zwyrodnienia i dyskopatię zdecydowanie będą mniej doskwierać. Wizyty w saunie powinni wpisać do swojego kalendarza także ci, dla których bóle stawów to codzienności. Szczególnie saunę na podczerwień poleca się osobom ze zwykle ogromnie bolesnym reumatoidalnym zapaleniem stawów ale także tym z chorobą zwyrodnieniową. Co ciekawe, pobyt w saunie łagodzi objawy także bardzo bolesnej  rwy kulszowej.

Osoby w okresie rekonwalescencji po zabiegach, urazach kończyn, cierpiące na uporczywe skurcze lub zbyt duże napięcie mięśni z pewnością także odczują dużą ulgę po pobycie w saunie.

Oczywiście korzystanie z sauny sprzyja odchudzaniu, a więc wszyscy ci, którzy uporczywie walczą z nadwagą, powinni korzystać z sauny.

Wizyta w saunie to także znakomity sposób na zmniejszenie cellulitu i detoksykację. W saunie skóra samoistnie oczyszcza się z wszelkich toksyn i martwych komórek naskórka. Staje się bardziej miękka i jędrna. Ten efekt można uzyskać także za pomocą wielu kosztownych zabiegów kosmetycznych.

Zapraszamy do kontaktu